Blogger Widgets

wtorek, 6 sierpnia 2013

Władysławowo latem

Treścią postu będzie króciutka ocena nadmorskiego kurortu jakim jest Władysławowo. Decyzja zapadła - jedziemy nad morze... ale gdzie? No właśnie gdzie? Takie pytanie z pewnością zadają sobie wszyscy, którzy chcieliby przez parę dni poczuć morską bryzę. Jeśli spojrzy się na mapę, Władysławowo jest pierwszą miejscowością nad otwartym Bałtykiem dla wszystkich, którzy przyjeżdżają od strony Trójmiasta, Warszawy i dalszych miast. Miasto leży jednocześnie na półwyspie oraz na "stałym" lądzie. Jest bramą na Hel.

Władysławowo, poza sezonem spokojne małe miasto, w sezonie zamienia się w tętniący życiem kurort. Kilkanaście par pociągów i busów z Trójmiasta oraz z całej Polski przyjeżdża codziennie na dworzec kolejowy i autobusowy. Czy jest powód, dlaczego tyle ludzi po prostu chce spędzić tutaj swoje wakacje nad polskim morzem?

Władysławowo posiada swój klimat. Jest tu port rybacki, z którego co chwilę odpływa jakiś kuter, statek na morze. Nad miastem góruje ogromny Dom Rybaka, gdzie mieszczą się różne muzea. Idealna alternatywa na spędzenie czasu w deszczowe i chłodne dni. Władysławowo to ruchliwe uliczki prowadzące nad morze, gdzie przez całą dobę słychać ludzi. To przejazd kolejowy, który przecina miasto na pół. To kilometry plaż, piękne widoki o zachodzie Słońce oraz czyste, wzburzone morze. To był piękny weekend dla nas:)

 Zachód Słońca nad morzem

Wypływamy...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz