Blogger Widgets

poniedziałek, 3 marca 2014

Buty do chodzenia, jakie kupić?

Powoli zbliża się sezon letnich wędrówek po górach. Przed rokiem sam musiałem dokonać wyboru w zakupie. Odwiedziłem kilka sklepów, przejrzałem internet i wybrałem model AKU Trekker Lite II GTX. Jakie są najlepsze buty do pieszych wycieczek? 

Oczywiście wygodne i dopasowane do stopy. Koniecznie wysokie za kostkę z grubą, głęboko bieżnikowaną podeszwą, szczególnie jeśli wybieramy się w wysokie góry. Do wędrówek po płaskim terenie dobrze sprawdzą się natomiast buty niskie. Skóra czy tworzywo sztuczne? W obu przypadkach mamy wady i zalety. Skórzane buty są droższe i cięższe, ale bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Lepiej też oddychają i po właściwej impregnacji są także wodoodporne. Ostatnią ważną rzeczą jest rozmiar. Dla naszej wygody kupmy but o długości wkładki 1-1,5 cm większej. Dodatkowy luz zapewni nam komfort  podczas schodzenia w dół.


Ocena AKU Trekker Lite II GTX:


Buty wygodne. Dobrze nadają się do dłuższych wędrówek. Po roku użytkowania niestety buty straciły swój kolor. Wymagana jest częsta impregnacja. W czasie większych opadów membrana traci swoje właściwości. Ogólna ocena: 3,5

Gdzie kupić? 

Ocena Ekiden One Trail Kalenji

Jak dla mnie rewelacja. Kupić je można w Decathlonie za 79,99 pln. Buty idealnie nadają się na długie wędrówki po szlakach. Przeszedłem nimi całe Camino del Norte i po ponad 1000 kilometrach drogi ich stan jest naprawdę dobry. Posłużą mi pewnie jeszcze przez cały sezon, także polecam. Bardzo dobre buty za rozsądną cenę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz