Blogger Widgets

poniedziałek, 21 kwietnia 2014

Szlak Kaszubski

Czerwony szlak przebiega przez najpiękniejsze zakamarki Kaszub. Cały ma długość ponad 100 km. Warto jednak wybrać się  na jednodniową wycieczkę po regionie i aktywnie spędzić dzień na wybranym fragmencie szlaku. Mój początek wędrówki miał miejsce w Kartuzach. Miałem zamiar dojść wieczorem do Wieżycy czerwonym szlakiem, jednak jak to często bywa, nastąpiła zmiana trasy, ale o tym poniżej. Zapraszam na FotoRelację z Kaszub!

Kartuzy to stolica regionu. Z lotu ptaka miasto wygląda rewelacyjnie. Otoczone jeziorami i lasem.


 Kościół przy rynku w Kartuzach

Początek szlaku w lesie kartuskim. Bardzo trzeba tutaj uważać, bo łatwo pomylić szlaki i zamiast iść w kierunku Zamkowej Góry szlakiem, możemy udać się ścieżką rekreacyjną (czerwone oznaczenie również) do wsi Ramleje. Las Kartuski to bogactwo fauny i flory. Muszę przyznać zrobił na mnie ogromne wrażenie.


Prawdopodobnie to oznaczenie trasy narciarstwa biegowego

Ramleje

Okolice Goręczyna

W drodze do Ostrzyc

Rzeka Radunia


Nie ma nic piękniejszego dla oka jak skąpana w Słońcu bujna zieleń


Jezioro Ostrzyckie


Droga Kaszubska to trasa turystyczna dla zmotoryzowanych. Przebiega między innymi przez Ostrzyce.

Przebieg szlaku w rejonie Ostrzyc

Na szlaku chwilami czekają nas spore różnice wysokościNajwyższe wzgórze pasma pojezierzy w Polsce. Na szczyt od strony wsi Wieżyca dostaniemy się czarnym szlakiem. Chwilami strome podejścia. Dla zmotoryzowanych turystów parking po południowej stronie rezerwatu.


Na wierzchołku znajduje się stalowa wieża widokowa, z której przy dobrej widoczności roztacza się piękna panorama Kaszub. Wstęp, co mnie zaskoczyło, płatny. Jednak widoki warte tej ceny.


Warto wybrać się na wycieczkę po Kaszubskim Park Krajobrazowym. Jeden dzień zupełnie nam wystarczy na krótką wędrówkę pieszą, a przy tym miło spędzimy czas na łonie natury. Ilość pomysłów na trasę jest nieograniczona. Wystarczy wziąć do ręki mapę i samemu wytyczyć sobie szlak. No to w drogę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz