Blogger Widgets

czwartek, 13 września 2012

Co warto zobaczyć, co robić w Alesund - zwiedzanie, ciekawe miejsca[aktualizacja, lipiec 2016] -----> Relacja z wypadu do Alesund  TUTAJ
Od kwietnia 2013 roku z Gdańska polecimy do norweskiego Alesund. To portowe miasto położone w środkowej Norwegii na równoleżniku 62 stopnie szerokości geograficznej północnej. Miasto słynie z secesyjnej zabudowy i przyciąga tłumy zagranicznych turystów, głównie z Szwecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. 


Okolice Alesund oferują przede wszystkim możliwość korzystania z uroków przyrody, w bardzo bliskim otoczeniu natury. To prawdziwy raj dla włóczykijów. Można udać się na dłuższy spacer po okolicy Alesund, ale także wyskoczyć nad fiordy. Tu warto zaplanować całodniową wycieczkę i wybrać się zobaczyć jeden z ładniejszych fiordów w całej Norwegii: Geirangerfjord. Jak to bywa z głównymi atrakcjami regionu, musimy być przygotowani na ogromne tłumy. Na drogach miniemy mnóstwo zagranicznych kamperów. 


Autobusy do Geiranger odjeżdżają rano z dworca autobusowego. Sama jazda autobusem to już niemała atrakcja. Widoki są wręcz cudowne. Nad sam fiord prowadzi Droga Orłów licząca aż 11 ostrych zakrętów. Jedziemy wzdłuż brzegu fiordu, a nad nami mamy wysokie góry. W samym Geiranger warto skorzystać z informacji turystycznej, gdzie można uzyskać różnego rodzaju mapki wraz z informacjami na temat wszystkich atrakcji regionu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz