Przejdź do głównej zawartości

Camino de Fisterra - wędrówka na koniec świata

Gdy dojdziemy już do Santiago de Compostela mamy 3 możliwości: powrót do domu, dalsze odkrywanie Hiszpanii lub wędrówka szlakiem Camino de Fisterra. Zdecydowanie polecam trzecią opcję ze względu na piękno trasy oraz przeżycia, które nie są mniejsze niż w drodze do samego Santiago. Jak było? Mam nadzieję, że zdjęcia choć trochę oddadzą piękno tej wędrówki.












 Koniec

 Zachód Słońca



Na końcu przylądka zawieszamy polskie flagi. Bez problemu można rozbić się z namiotem lub spać w śpiworach w pobliżu krzyża.


Z Fisterry udajemy się drogą do Muxii. Widoki po drodze przepiękne. Cisza, spokój a w oddali ogromne fale Oceanu Atlantyckiego.






To tutaj znajduje się moim zdaniem jedna z piękniejszych plaż na całej trasie od Irun. Niestety w Galicji z pogodą nie jest za ciekawie. Bardzo często wiszą niskie chmury i pada mżawka. Mieliśmy szczęście i  udało nam się zobaczyć piękne zachody Słońca. 



W pierwszym momencie można mieć wrażenie, że jesteśmy gdzieś za kołem podbiegunowym (Grenlandia?), a nie w Hiszpanii. Bardzo spokojna mieścina. Niewielu turystów, pielgrzymów. Śliczne widoki, spokój i potężna siła Oceanu. To tu rozbijają się o wybrzeże największe fale na całej trasie Camino del Norte.




Sanktuarium Matki Boskiej w Muxii. To tu Maryja objawiła się św. Jakubowi i przepowiedziała mu jego los.








Koniec drogi. 

Komentarze

  1. Sanktuarium wygląda naprawdę imponująco. Macie może jakieś zdjęcia z wnętrza?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Camino Portugalskie (Fatima - Santiago de Compostela) - relacja, trasa, informacje

Camino Portugalskie (Fatima - Santiago de Compostela) - relacja, trasa, informacje Po Camino del Norte w 2015 roku przyszedł czas na kolejną wędrówkę drogą św. Jakuba. Tym razem padło na Camino Portugalskie. Start w Fatimie, koniec w Santiago de Compostela. Razem ponad 550 kilometrów drogi. Relacja, zdjęcia i trochę informacji na blogu. Zachęcam i polecam bardzo!

Bułgaria na weekend, gdzie jechać, co zobaczyć. Sofia i okolice

Bułgaria na weekend, gdzie jechać, co zobaczyć. Sofia i okolice Naszą już coroczną tradycją jest odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie. W 2016 i w 2017 roku byliśmy w Rumunii. Poczuliśmy klimat Świąt między innymi w Braszowie, Sybinie i Timisoarze. W tym roku padło na Bułgarię! Ponownie wróciliśmy zachwyceni tą część Europy. Jest pięknie, tanio i bezpiecznie. Zapraszam na krótki post z zimowego wypadu do tego fantastycznego kraju!

Okolice Alesund - szlaki piesze, co robić, atrakcje

Okolice Alesund - szlaki piesze, co robić, atrakcje Miasto Alesund zachwyca. Piękno norweskiej przyrody najlepiej poznać wędrując z plecakiem po okolicznych górach, fiordach i dolinach. Jest na co popatrzeć, bo krajobrazy są obłędne. Co robić przez kilka dni w okolicy Alesund? Gdzie się wybrać, co zobaczyć? Oraz atrakcje regionu w poście poniżej!

Z plecakiem po Norwegii - okolice Molde i Romsdalseggen. Co robić w okolicy?

Z plecakiem po Norwegii - okolice Molde i Romsdalseggen. Co robić w okolicy? Do Norwegii wracam bardzo chętnie, a to z kilku powodów. Przede wszystkim doskonałe połączenia lotnicze z Polski za bardzo małe pieniądze, ale głównie z powodu obłędnych krajobrazów. W tym roku padło na Molde i piękny region More og Romsdal. Lecąc nawet na kilka dni można dobrze zaplanować czas i odbyć krótką wędrówkę po okolicy. Oto moja propozycja trasy.

Szlaki piesze na wyspie. Co robić? Atrakcje Malty

Szlaki piesze na wyspie. Co robić? Atrakcje Malty Malta jest idealnym miejscem na rodzinny wypad. Bardzo dobrze rozwinięta sieć hoteli, połączeń autobusowych oraz mnóstwo atrakcji (również piaszczyste plaże, co jest na Malcie rzadkością!) powoduje, że spotkamy tam masę turystów. Malta oferuje również piękne trasy do pieszych wędrówek. Gdzie się wybrać mając kilka dni do wykorzystania na Malcie?